آموزش مهارت باغبانی به کودکان باعث سلامت جسمی آنها می شود

توضیحات محصول

آموزش مهارت باغبانی به کودکان باعث سلامت جسمی آنها می شود

آموزش مهارت باغبانی به کودکان باعث سلامت جسمی آنها می شود

مطالعات جدید محققان نشان می دهد برای حفظ سلامتی کودکتان حتما باید مهارت باغبانی را به او بیاموزید.

یافته های جدید دانشمندان نشان می دهد برای اینکه کودکان را از چاقی رها کنید، به آن‌ها باغبانی بیاموزید.

آزمایشات دانشمندان بر روی هزار کودک بین سنین ۷ تا ۱۰ سال نشان داد دانش آموزان مدارسی که آموزش باغبانی دارند کودکان چاق کمتری دارند، همچنین کودکانی که رژیم غذایی سالم دارند و مجله‌های مرتبط با باغبانی را مطالعه می‌کردند، پیام های بهداشتی مثبت در مورد تغذیه را بیشتر رعایت می‌کردند.

یافته‌ها همچنین نشان داد که، کودکانی که اضافه وزن دارند و این دروس را در مدرسه می‌گذرانند، در طول یک سال کاهش وزن بیشتری نسبت به دیگر کودکان دارند، همچنین BMI (شاخص توده بدنی) و نسبت دور کمر به قد تا حد زیادی در این گروه از کودکان از ۵۵٫۶ به۳۷٫۸ درصدکاهش یافته است.

با پرورش بچه‌های چاق، زمینه بروز بیماری‌ها را در بزرگسالی در آنها مهیا می‌کنیم. نخستین اثر چاقی در دختران، بلوغ زودرس و در پسران، بلوغ دیررس است. در کنار این موضوع اغلب بچه‌های چاق در آینده نیز از شر این چاقی خلاص نخواهند شد و زندگی آنها تحت‌تاثیر وزنشان خواهد بود.

تناسب فیزیکی باعث بالا رفتن عزت نفس، حفظ وزن متناسب و جلوگیری از بیماری‌های خطرناکی مانند فشار خون بالا، دیابت و بیماری‌های قلبی عروقی می‌شود.

گفتنی است؛ آموزش باغبانی به کودکان، پیام‌های بهداشتی مثبت و تقویت مفاهیم تغذیه در محیط خانه و مدرسه در بهبود سلامت کودکان بسیار مؤثر است.

منبع:طبیب من به نقل از dailymail

تناسب اندام و زیبایی

نظرات شما :

:: ارسال نظر