مشاوره خرید محصولات: 09367898408|fooji.ir@gmail.com
////اختراع دانشمند ایرانی برای پیشگیری از زخم بستر

اختراع دانشمند ایرانی برای پیشگیری از زخم بستر

اختراع دانشمند ایرانی برای پیشگیری از زخم بستر

محققان ایرانی توانسته اند در قالب شرکتی دانش بنیان با دستاوردی جدید بر پایه تکنولوژی های نوین از جمله “نانو ” محصول ایرانی را به منظور پیشگیری از زخم بستر روانه بازارهای داخلی و خارجی نمایند.

به گزارش طبیب من در حاشیه بیستمین نمایشگاه بین المللی ایران هلث مهندس مجتبی نور علی شاهی مدیر عامل شرکت دانش بنیان آتین ابر آریا گفت: آتین ابر آریا اولین و تنها تولید کننده بیوفوم آنتی باکتریال در جهان می باشد.

وی افزود: این شرکت از سال 1390 کار خود را به صورت یک تیم تحقیقاتی و دانشجویی با باور رفع نیاز جانبازان و معلولین به تشک و بستری آنتی باکتریال برای آرامش آنها آغاز نمود.

نورعلی شاهی تصریح کرد: نمونه اولیه و آزمایشگاهی این تیم تحقیقاتی در سال 1391 آماده شد، این نمونه با کیفیت در مسابقات جهانی 2014 ژنو، مدال طلا را کسب کرد، همچنین در همان سال در کشور رومانی نیز موفق به کسب مدال طلای جهانی شد، در داخل کشور هم با کسب مدال طلای مسابقات شیراز و تهران تاییده های مختلفی را از آن خود کرده است.

مدیرعامل آتین ابر آریا تصریح کرد: این محصول که در نوع خود اولین محصول با پشتوانه علمی و دانش بنیان در پیشگیری از زخم بستر است، در سال 1393 در خط تولید شرکت آتین ابر آریا قرار گرفت و در سال های 94 و 95 نیز تشک های پیشگیری از زخم بستر را در چندین مدل مختلف وارد بازار نمود.

وی تاکید کرد: بیماران دیابتی ، جانبازان و تمام کسانی که مجبور هستند به مدت طولانی بر روی بستر باقی بمانند، بر اثر فشار بر نقاط مستعد به زخم و وجود باکتری ها و عوامل مختلف دچار زخم بستر می شوند و حتی خطر مرگ نیز آنان را تهدید می کند، بر همین اساس ما سعی کرده ایم که با تولید این محصول یک دغدغه از دغدغه های آنان را کم کنیم و گامی در جهت بهبود و بازگشت سلامتی به آنها برداریم.

تشک ارزان برای زخم بستر

نورعلی شاهی افزود: با توجه به اینکه ما در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال قرار داریم کالایی را به صورت بومی تولید کرده‌ایم که با داشتن قیمت مناسب ، کیفیتی منحصر به فرد نیز دارد.

مدیرعامل آتین ابر آریا در ادامه به بیان مشکلات این حوزه پرداخت و گفت: اگرچه محصول شرکت ما کاملا بومی و در حوزه شرکت دانش بنیان تولید شده اما تا کنون حمایت چندانی از سوی مسئولان مربوطه قرار نگرفته و حتی نمونه های مشابه بی کیفیت به راحتی وارد بازار داخلی کشور شده و به فروش می رسند.

وی با بیان اینکه ورود این نوع محصولات به کشور بسیار ساده انجام می شود، تصریح کرد: از مسئولین تقاضامندم که هر چه سریع تر مسیر ورود این نوع کالاها را بسته و زمینه ی رشد هرچه بیشتر شرکت های دانش بنیان و مخترعین کشور را فراهم نمایند.

نورعلی شاهی در پایان با تاکید بر اینکه پیشگیری همیشه ارزان تر و آسان تر از درمان است، افزود: هدف اصلی شرکت آتین ابر آریا‌ پیشگیری از زخم بستر بیماران و جانبازان است تا از این طریق هزینه کمتری به خانواده ها و مراکز درمانی وارد شده و بتوانیم در درمان بیماران کمک نمائیم.

 

منبع: طبیب من

پزشکی و سلامت

ثبت ديدگاه