///این گلف قدیمی از دوج دیمون 840 اسب‌بخاری امسال هم سریع‌تر است

این گلف قدیمی از دوج دیمون 840 اسب‌بخاری امسال هم سریع‌تر است

این گلف قدیمی از دوج دیمون 840 اسب‌بخاری امسال هم سریع‌تر است

گلف، یکی از اتومبیل‌های معروف فولکس‌واگن است که در کلاس خودروهای اسپرت هاچ‌بک شهری قرار می‌گیرد. این خودرو به قدری محبوب است که هنوز که هنوزه، جوانان زیادی نسل‌ اول (Mk1) و نسل دوم (Mk2) گلف را تهیه و آن‌ها را بازسازی می‌کنند. این امر حتی در مورد کشورهای خارجی صادق است و افرادی پیدا می‌شوند که این خودروها را تقویت یا به اصطلاح، تیون می‌کنند. نمونه بارز، همین گلف Mk2 است. با این‌که حدود 3 دهه‌ از عمر این خودرو می‌گذرد ولی صاحب این خودرو نشان داده که دل این گلف هنوز جوان است!

این خودرو از یک پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری توربو شارژ با توان 1233 اسب‌بخار بهره می‌برد. این گلف قادر است گشتاوری عظیم معادل 1096 نیوتون‌متر تولید کند. برای رسیدن از حال سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت، تنها 2.5 ثانیه زمان لازم است! یعنی این خودرو توانایی رقابت با پرچم‌دارهایی نظیر نیسان GTR و پورشه 911 دارد. هم‌چنین شما در این خودرو می‌توانید به حداکثر سرعت 350 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کنید.

در این ویدیو می‌توانید قدرت این گلف MK2 را ببینید.

یادتان است که در نمایشگاه خودرو نیویورک، از خودرویی به اسم دوج دیمون (Dodge Challenger SRT Demon 2018) برایتان گفتیم؟ همان خودرو 840 اسب‌بخاری که با یک پیشرانه 8 سیلندر و گشتاور 1043 نیوتون‌متری برای رقبا خط و نشان کشید. دوج دیمون قادر است مسافت 400 متر را ظرف9.65 ثانیه طی کند و در آخر همین مسافت، به سرعت 225 کیلومتر بر ساعت برسد. این درحالی است که با همین گلف قدیمی، می‌توانید مسافت 400 متر را تنها در 8.67 ثانیه طی کنید و به حداکثر سرعت 281 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کنید. هر دو خودرو، مجوز تردد در شهر را دارند.

در این ویدیو می‌توانید شتاب‌گیری این هیولای کوچک آلمانی را ببینید.

حالا شما به عنوان علاقمند خودرو، اگر تنها یک حق انتخاب داشتید، کدام هیولا را انتخاب می‌کردید؟ هیولا کوچک آلمانی یا هیولا بزرگ آمریکایی که شتاب و تاپ‌اسپید کمتری دارد.

منبع: دیجی مگ به نقل از MotorAuthority

دنیای خودرو

ثبت ديدگاه