//بزرگترین خودروسازان جهان در سال 2013

بزرگترین خودروسازان جهان در سال 2013

فولکس واگن در صدر لیست بزرگترین خودروسازان جهان در سال 2013 قرار دارد. تویوتا موتور ژاپن با ارزش ترین آنها است.

گروه فولکس واگن

کشور: آلمان

گروه فولکس واگن آلمان در سال 2012، 9.3 میلیون خودرو فروخت و این رقم 12.2 درصد بیشتر از سال قبل بود. برندهای آن شامل آئودی، لامبورگینی، بنتلی، بوگاتی، دوکاتی و اسکانیا می شوند.


تویوتا موتور

کشور: ژاپن

این کمپانی که در سال 1937 تأسیس شد، اولین خودروی خود را سه سال بعد تولید کرد. در جولای 2012، این کمپانی خودروی 200 میلیونم خود را ساخت. در سال 2012، رکورد فروش جهانی را با فروش 9.75 میلیون واحد شکست.


دایملر

کشور: آلمان

این کمپانی که بخاطر برند مرسدس-بنز اش معروف است، کامیون، خودروهای تبلیغاتی، اتوبوس و موتورهایی برای خودروهای فرمول 1 هم تولید می کند. این کمپانی منابع قابل توجهی را در چین سرمایه گذاری نموده است، زیرا در این کشور توجه به بازار اتومبیل های تجملی و لوکس بیشتر شده است.


فورد موتور

کشور: ایالات متحده

خودروی فورد فوکوس پرفروش ترین خودروی دنیا در سال 2012 بود و رکورد تویوتا کورولا را شکست. این کمپانی در سال 2012، 5.6 میلیون خودرو تولید کرد.


بزرگترین خودروسازان جهان در سال 2013

گروه بی.ام.دبلیو

کشور: آلمان

کمپانی BMW آلمان در سال 2012، پرفروش ترین برند اتومبیل لوکس در دنیا بود که 1.84 میلیون خودرو در کل دنیا فروخت. برند مینی، رولز رویس و چند موتورسیکلت هم متعلق به آن هستند.


جنرال موتورز

کشور: ایالات متحده

یکی از سه خودروساز بزرگ دیترویت، جنرال موتورز است که در شش قاره خودروها و کامیون هایی می فروشد. شورلت پرفروش ترین برند این کمپانی است.


نیسان موتور

کشور: ژاپن

کارلوس گوسن، سومین مدیر اجرائی غیرژاپنی این خودروساز ژاپنی است و پیش بینی پیشرفت نیسان بعد از بدهی سال 1999 آن را کرده بود. در سال مالی منتهی به مارس 2012، این کمپانی بیشترین سود خود از سال 2008 به بعد را داشت.


هوندا موتور

کشور: ژاپن

هوندا موتورز سال گذشته 3.8 میلیون خودرو و 15.4 میلیون موتورسیکلت فروخته است. این کمپانی تجهیزات برقی (چمن زن، موتورهای برون تنه)، روبات، هواپیما، پانل های خورشیدی و لوکوموتیو هم تولید می کند.


هیوندای موتور

کشور: کره جنوبی

در سال 2012 فروش این کمپانی بیش از 17 درصد افزایش داشت که دلیل این افزایش، عملکرد قوی خودروهای کوچک آن، یعنی الانترا و ولوستر است.


سایک موتور

کشور: چین

این خودروساز دولتی در سال 2012 4.5 میلیون خودرو فروخت. این کمپانی روابطی طولانی مدت با گروه فولکس واگن و جنرال موتورز داشته است.

ثبت ديدگاه