////ثبت سرعت 379 کیلومتر بر ساعت با خودرو برقی لوسید

ثبت سرعت 379 کیلومتر بر ساعت با خودرو برقی لوسید

ثبت سرعت 379 کیلومتر بر ساعت با خودرو برقی لوسید

خودروهای برقی به داشتن شتاب اولیه سریع معروف هستند اما محدودیت هایی برای رسیدن به سرعت‌های بالا دارند. خودرو برقی لوسید با تامین توان 1000 اسب بخار توسط موتورهای برقی اش پتانسیل بالایی برای دست یابی به رکورد سریع ترین خودرو برقی را دارد. چندی پیش در هنگام آزمایش این خودرو، رکورد 217 مایل( 349 کیلومتر بر ساعت) ثبت گردید. حال پس از گذشت چند ماه از آزمایش اولیه با برداشتن محدود کننده‌ی الکتریکی موفق به ثبت سرعت 379 کیلومتر بر ساعت با خودرو برقی لوسید شده اند.

در حالی که خودروهای الکتریکی همچنان در رکورد سرعت نهایی در پس خودرو‌های با موتور احتراق داخلی قرار گرفته اند. اما از سال گذشته رکوردهای جدیدی در این زمینه توسط خودروهای برقی به ثبت رسیده است که آنها را قدم به قدم به جایگاه‌های بالاتر می رساند. خودرو ونچوری VBB-3 رکورد یک وسیله نقلیه تمام الکتریکی بر روی زمین را با ثبت سرعت 341 مایل بر ساعت(549 کیلومتر بر ساعت) در سال گذشته از آن خود کرد و تعدادی از سوپر خودروهای الکتریکی مجاز به حرکت در جاده ها نیز سرعت 200 مایل بر ساعت( 322 کیلومتر بر ساعت) را ثبت نمودند.

لوسید Air خودرو برقی لوکس و سریع

چندی پیش قبل از نمایش مدل Air در نمایشگاه خودرو نیویورک 2017، لوسید خودرو خود را از آزمایشات زمستانی به پیست مرکز تحقیقات اوهایو با طول 12 کیلومتر آورد تا بتواند Air Alpha Speed را در فصل بهار کمی گرم کند و آزمایشات در سرعت بالا را روی آن انجام دهد. در اینجا بود که طی آزمایش مدیریت حرارتی سیستم قدرت، موفق به شتاب گیری تا سرعت 217 مایل بر ساعت یا 349 کیلومتر بر ساعت شدند. البته این عدد با وجود محدود کننده‌ی الکتریکی نصب شده روی Air Lucid بدست آمد.

اما به گفته لوسید هدف تولید یک خودرو برقی تمام عیار تنها رسیدن به سرعت های بالا نیست. اما با نصب باتری های بزرگ در کنار یک موتور الکتریکی بزرگتر می توان بازده بیشتری را برای خودرو به ارمغان آورد. طوری که موتورها همواره بهترین بازده را از خود به نمایش می گذارند و در عین حال هر جا که راننده تمایل داشت می تواند از حداکثر عملکرد خودرو نهایت لذت را ببرد.

Lucid Air Alpha Speed

اما پس از انجام تست اول، نتیجه چیزی فراتر از انتظار سازندگان بود اما آنها ته دلشان چیز بیشتری می خواستند و آن برداشتن محدود کننده های الکتریکی سرعت  برای رسیدن به سرعت های بالاتر بود.

آنها Air Speed را بار دیگر به پیست مرکز تحقیقات اوهایو بازگرداند و با حذف محدود کننده الکتریکی به سرعت 235.44 مایل بر ساعت یا 379 کیلومتر بر ساعت دست یافتند که این عدد توسط دستگاه GPS نصب شده در محل تایید شده است. عدد بدست آمده 30 کیلومتر بالاتر از رکورد قبلی ثبت شده توسط لوسید می باشد.

نمای پشت فرمان لوسید

اما خبر بد این است که این رکورد فعلا نمی تواند به صورت رسمی در جایی ثبت گردد چرا که لوسید هنوز یک خودرو تولیدی کامل نیست و یک نمونه اولیه محسوب می شود. اگر این خودرو می توانست سال گذشته به تولید برسد و همین نتیجه را ثبت می کرد در بین سریع ترین خودروهای سال 2016 که توسط ثبت کنندگان رکورد جهانی منتشر شده است در رده‌ی چهارم بین Zenvo TSI با سرعت 375 کیلومتر بر ساعت و پاگانی هوایرا BC با 383 کیلومتر بر ساعت قرار می گرفت.

فضای صندلی های عقب خودرو برقی لوسید

اما خوب Air هنوز راه طولانی برای کسب عنوان یک خودرو کاملا تولید شده برقی دارد.  لوسید عنوان می کند که عدد بدست آمده در روز تست تنها یک رکورد است که تحت شرایط مکانی و زمانی در محل تست بدست آمده است و ممکن است عدد بدست آمده توسط خودرو تولید شده نهایی چیز دیگری حتی بالاتر از این عدد باشد اما در هر صورت آنچه که لوسید Air به نمایش می گذارد جمع شدن توان بالای دینامیکی و قدرت بالا در کنار وجود یک فضای لوکس و راحت در این خودرو است.

در ادامه می توانید فیلم ضبط شده از ثبت رکورد سرعت توسط این خودرو برقی را تماشا کنید.

ترجمه: ب.دلاوری

منیع: Newatlas

بررسی خودرو

ثبت ديدگاه