///جگوار F-Pace خودروی سال جهان-jaguar f-pace wins 2017 world car year award

جگوار F-Pace خودروی سال جهان-jaguar f-pace wins 2017 world car year award

شاسی‌‎بلند F-Pace جگوار خودروی سال جهان شد

میزان فروش مدل F-Pace هر روز بیشتر می‌شود و این خودرو از سال 2016 تاکنون، پرفروش‌ترین خودروی جگوار بوده است؛ اکنون عنوان خودروی سال جهان با بهترین‌ طراحی نیز به افتخارات F-Pace اضافه شده است.ل ه, فوران بزرگ ایگنیمبریت کامپانی, هومو سایپنس ه, ورود هومو سایپنس ها به اروپا

بیش از 75 خبرنگار متخصص در صنعت خوردوی جهان از 24 کشور، هرساله در انتخاب بهترین مدل سال شرکت می‌کنند. امسال رقابت نزدیکی بین جگوار F-Pace، پورشه کایمن (باکستر) 718، بی‌ام‌و i3 و مرسدس کلاس E وجود داشت؛ اما در نهایت این افتخار به F-Pace رسید. ضمن اینکه مدل i3 نیز عنوان بهترین خودروی دنیا در استفاده‌ی شهری را کسب کرد.

یان کالوم، مدیر طراحی جگوار می‌گوید:

مدل F-Pace اولین تجربه‌ی ما در ساخت شاسی‌بلند بود؛ اما طوری از آب در‌آمد که به‌عنوان یک جگوار اصیل شناخته شود. عنوان خودروی سال جهان، نشان می‌دهد که شرکت ما، تزریق یک طراحی جذاب با مشخصات فنی عالی در یک بدنه‌ی جدید را با موفقیت به انجام رسانده است.
رالف اسپث، مدیر عامل گروه جگوار لندروور می‌گوید:

این جایزه، نبوغ و کار عالی تیم ما را نشان می‌دهد که باعث شده است بهترین خودروی اسپرت و کاربردی جهان، ساخته شود و بالاترین میزان فروش در جگوار را داشته باشد.

مدل F-Pace به‌عنوان کراس‌اوور لوکس میان‌رده، دو سال پیش برای تولید در سال 2016 معرفی و خیلی زود با استقبال بازارهای جهان مواجه شد. این خودرو از پیشرانه‌های مختلفی استفاده می‌کند که نسخه‌ها‌ی بنزینی 250 اسب بخار و 380 اسب بخار را شامل می‌شود. هر دوی این پیشرانه‌ها پیش‌تر در مدل‌های دیگری از جگوار استفاده شده و امتحان خود را پس داده بودند.

نوع قوی‌تر F-Pace همراه با گشتاور 450 نیوتن‌متر، ظرف 5 ثانیه به سرعت 100 کیلوتر بر ساعت می‌رسد و 12.8 ثانیه برای رسیدن به سرعت 160 کیلومتر بر ساعت زمان می‌برد. نهایت سرعت این خودرو به 250 کیلومتر بر ساعت محدود شده است و مصرف سوخت آن با پیشرانه‌ی 380 اسب بخار، 10 تا 13 لیتر در 100 کیلومتر خواهد بود.

آستانه‌ی قیمت F-Pace نزدیک به 43 هزار دلار است که شامل پیشرانه‌ی 250 اسب بخار با شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت 6.8 ثانیه می‌شود و حتی در حالت پایه نیز با سیستم دودیفرانسیل هوشمند همراه است. هرچند نوع فول‌آپشن و قوی‌تر این خودرو تا 72 هزار دلار فروخته می‌شود؛ نسبت به پورشه ماکان با آستانه‌ی قیمت 48 هزار دلار و مرسدس GLC کوپه‌ی 46 هزار دلاری، فروش بیشتری در انگلستان داشته است.

سال گذشته که اولین سال فروش F-Pace در سراسر دنیا بود، بیش از 122 هزار دستگاه از این خودرو تحویل مشتریان شده است. به کمک خودروهای موفقی همچون F-Pace، فروش جهانی گروه جگوار لندرور در سال میلادی گذشته از مرز 500 هزار دستگاه گذشته و با 13 درصد رشد همراه بوده است. فراموش نکنیم که این گروه خودروسازی اصیل انگلستان، اکنون تحت مالکیت شرکت تاتاموتورز هندوستان قرار دارد.

منبع: زومیت به نقل از AUTOCAR

اخبار خودرو

ثبت ديدگاه