///دریاچه های دیدنی ایران، گیلان برای گردشگری

دریاچه های دیدنی ایران، گیلان برای گردشگری

دریاچه های دیدنی ایران، گیلان برای گردشگری

یکی از دریاچه های زیبای استان گیلان که محل پروش ماهی نیز می باشد.

دریاچه نئور تالش

دریاچه نئور تالش

این دریاچه در 48 کیلومترى جنوب خاورى اردبیل به طرف خلخال و در فاصله  40 کیلومتری شمال شرق شهر هشتپر( تالش)، در منطقه کوهستانى قرار دارد.این دریاچه در دامنه‌های رنگارنگ  کوه باغرو در ارتفاع 2700 متر از سطح دریا قرار دارد و وسعت آن بیش از 220 هکتار و مشتمل بر دو دریاچه کوچک (40) و بزرگ (180 هکتار) است که در فصل بهار به هم می پیوندند و دریاچه واحد را به وجود می آورند. بیشترین عمق دریاچه 5/5 متر و میانگین ژرفای آن سه متر است. دریاچه نئور زیستگاه برخی از گونه های پرندگان مهاجر عبوری است و ماهی قزا آلای رنگین کمان آن شهرت جهانی دارد.

دریاچه سراگاه تالش

دریاچه سراگاه تالش

دریاچه ای بسیار زیبا با کوههای اطراف آن و جنگل های زیبا در فصول بهار و پاییز که چشم هر بیننده ای را مسحور می کند.

این دریاچه در حدود 10 کیلومتری بخش مرکزی شهرستان تالش در روستایی به نام سراگاه قرار دارد و آب آن از چشمه‌های اطراف تأمین می‌شود. این دریاچه محل پرورش ماهی نیز می‌باشد.

دریاچه زیبای سقالکسار فومن

دریاچه زیبای سقالکسار فومن

سقالکسار روستایی توریستی و مناسب طبیعت گردان واقع در استان گیلان می‌باشد. دریاچه زیبای سقالکسار واقع در شهرستان شفت و در 25 کیلومتری جنوب غربی شهر توریستی فومن یکی از جاذبه های گردشگری منطقه است که در سفر به فومن، نباید از قدم زدن دور این دریاچه زیبا با منظره ای رویایی صرف نظر کرد.

دریاچه بره سر، ویستان رودبار

دریاچه بره سر، ویستان رودبار

دریاچه ویستان در ارتفاع 1250 متری از سطح دریا و در فاصله ی 55 کیلومتری از شهرستان رودبار قرار گرفته است. این زیبایی حاصل خشم زمین و زلزله ای است که در گذشته رخ داده. آب دریاچه نیز از چشمه های زیرزمینی و آب های جاری در کوهستان های اطراف تامین می شود. وسعت آن 4 هکتار است و عمق آن به صد متر نیز می رسد. از نظر پوشش گیاهی و جانوری نیز غنی بوده و حائز اهمیت که در ادامه به آن ها نیز خواهیم پرداخت.

دریاچه خولشکو رودبار

دریاچه خولشکو رودبار

ارتفاع دریاچه از سطح دریا در حدود 2002 متر، طول آن در حدود 260 متر و عرض آن 230 متر است. این دریاچه در قسمت شمال شرقی روستای خرمکوه و روستای کلیشم قرار دارد. روستای خرمکوه در بخش عمارلو شهرستان رودبار قرار دارد. علاوه بر این در این منطقه استخر(سَل) و چشمه قل قله نیز از دیگر جذابیتهای گردشگری است. آب چشمه ها و رودها از این ناحیه به طرف روستای خرمکوه سرازیر می شود. مسیر دسترسی به خولشکوه از جاده جیرنده،خرمکوه، خلشکوه قابل انجام است.

گردآورنده: م.جعفری

گردشگری

ثبت ديدگاه