////ساخت 100 درصد تولیدات شرکت اپل با مواد تجدیدپذیر

ساخت 100 درصد تولیدات شرکت اپل با مواد تجدیدپذیر

apple announces goal to make products from 100 recycled materials

ساخت 100 درصد تولیدات شرکت اپل با مواد تجدیدپذیر

اپل اعلام کرد قصد دارد 100 درصد محصولات خود را  قابل بازیافت بسازد

صنعت الکترونیکی به شددت به سیاره زمین آسیب رساده است، هر ساله 60 میلیون تن زباله الکتریکی تولید می شود، و کودکان گاهی به کار در معادن و تماس با این زباله ها گماشته می شوند. اپل برای رفع این مشکل برنامه ای در شرکت خود دارد. آنها به تازگی اعلام کرده اند که میخواهند 100 درصد قطعات و تولیدات خود را از مواد بازیافتی بسازند.

اهداف اپل بسیار بلند پروازانه هستند. علاوه بر این که این شرکت میخواهد 100 درصد قطعات خود را از مواد بازیافتی بسازد می خواهد این مواد به انرژی های تجدید پذیر نیز تبدیل شوند. آن ها می خواهد از مواد تجدیدپذیر استفاده کرده و استخراج منابع از زمین را متوقف نمایند.

اپل در بسیاری از مناطق پیشرفت های بسیاری کرده است. قدرت مراکز اطلاعات آنها 100 درصد با نور خورشید، باد و نیروی برق آبی تامین می شود. 96 درصد از امکانات خود را در سراسر دنیا با انرژی های تجدیدپذیر می سازند و و بیش از 99 درصد از بسته بندی های خود را با مواد بازیافتی انجام می دهند، اما هنوز برای رسیدن به اهداف خود راه دور و درازی در پیش دارند.

شرکت اپل جدول زمان بندی مشخصی را ارائه نمی دهد اما میگویند که ما به دنبال اجرای این زنجیره حلقه بسته (استفاده از منابع تجدید پذیر) هستیم. با توجه به پیشترفت های این کمپانی بزرگ آنها می گویند که یک روز ما استخراج از منابع را پایان خواهیم داد و همچنین اشاره ای نیز به پیشرفت ساخت ربات های بازیافت خود نمودند.

منبع: inhabitat.com

مترجم: م.جعفری

دانش و فناوری

 

ثبت ديدگاه