مشاوره خرید محصولات: 09367898408|fooji.ir@gmail.com
////سریعترین ماشین کارتینگ جهان صفر تا 100 را تنها در 1.5 ثانیه می پیماید

سریعترین ماشین کارتینگ جهان صفر تا 100 را تنها در 1.5 ثانیه می پیماید

سریعترین ماشین کارتینگ جهان صفر تا 100 را تنها در 1.5 ثانیه می پیماید

تسلا پتانسیل اتومبیل ها ی برقی را عیان کرد. در حالی که این پتانسیل در بخش اتومبیل های کارتینگ و مسابقه ایی هنوز خود را آنطور که باید نشان نداده است. اما شرکت کانادایی دایمک(Daymak) با استفاده از باتری های الکتریکی ماشین کارتینگی ساخته است که ادعا می کند سریعترین در جهان است.

مدل C5-Blast Ultimate بر طبق ادعای سازنده خود می تواند تا 98 کیلیومتر بر ساعت در عرض 1.5 ثانیه شتاب بگیرد. در تست تسلا S P100D که توسط موتور ترند انجام شد، شتاب 2.28 ثانیه آن به عنوان سریع ترین خودرو خیابانی جهان ثبت گردید. اما در حال حاضر عنوان سریعترین خودرو برقی جهان از آن گریمزل(Grimsel) است که 0 تا 100 کیلومتر را در 1.513 ثانیه طی می کند. اما دایمک می تواند این عنوان را از آن خود کند.

C5-Blast قدرت خود را از یک موتور الکتریکی 10 کیلو واتی بدون جاروبک که توسط باتری لیتیوم یونی 2400 وات ساعتی تغذیه می شود، میگیرد. اما این موتور تنها ابزار آن برای عبور از خط پایان نیست. در اطراف راننده 4 پنکه الکتریکی کانالی(EDF) قرا گرفته اند که نیروی رو به جلویی برابر 60 کیلوگرم ایجاد میکنند. در مجموع 8 عدد از این پنکه ها در بدنه جاگذاری شده است که می تواند با نیروی 96 کیلوگرم به کمک این ماشین بیاید. برطبق اظهار شرکت سازنده نیروی پیش رانش این اتومبیل با کمک موتور الکتریکی و پنکه ها به 200 کیلوگرم می رسد در حالی که این ماشین تنها 100 کیلوگرم وزن دارد.

Daymak C5-Blast Ultimate

مالک شرکت دایماک آلدو بایوچی می گوید: ما می توانیم این ماشین را سبک تر از چیزی که هست بسازیم تا این ماشین کارتینگ مانند اسپیدر های جنگ ستارگان شناور شود و یا با اضافه کردن بال به پرواز دربیاید. محدودیتی در شتابگیری و سرعت این ماشین وجود ندارد ما می توانیم به رکورد زیر یک ثانیه هم برسیم تا آن را به سریعترین وسیله نقلیه در دنیا تبدیل کنیم.

مدل پایه C5-Blast که فاقد پنکه ها می باشد شتاب 3.9 ثانیه دارد و قیمت آن 9,999 دلار است. اما اگر شما می خواهید صاحب مدل Ultimate شوید باید 59,999 دلار بپردازید. این یک اشتباه تایپی نیست شما با این پول می توانید یک فورد موستانگ شلبی GT350 بخرید و با پول باقی مانده صاحب یک ماشین کارتینگ معمولی شوید.

ترجمه: ب.دلاوری

منبع: Newatlas

بررسی خودرو

 

ثبت ديدگاه