///مرحله دوم فرمول یک در چین: همیلتون در شانگهای برنده شد.

مرحله دوم فرمول یک در چین: همیلتون در شانگهای برنده شد.

مرحله دوم فرمول یک در چین: همیلتون در شانگهای برنده شد.

ترجمه: ب.دلاوری به نقل از eurosport

مرحله دوم فرمول یک در چین: همیلتون در شانگهای برنده شد.

رده بندی:

1- لوییز همیلتون – مرسدس با زمان 1 ساعت 37 دقیقه 36 ثانیه و 158 صدم ثانیه

2- سباستین وتل – فراری با اختلاف 6 ثانیه و 250 صدم ثانیه

3- مکس ورشتپن – ردبول با اختلاف 45 ثانیه و 192 صدم ثانیه

صبح دیروز همیلتون در مرحله دوم قهرمانی فرمول یک جهان در چین برنده شد اما مکس ورشتپن که از رده 17 استارت زده بود با رانندگی خیر کننده در جایگاه سوم قرار گرفت.

لوییز همیلتون که در مرحله تعیین خط توانسته بود جایگاه نخست را از آن خود کند با رانندگی مطمئن و کاملا حرفه ایی خود در  پیست خیس شانگهای تا پایان مسابقه این رده را حفظ و در پایان به عنوان نفر اول آن را به پایان برد. هم تیمی وی والتری بوتاس با اینکه در مرحله تعیین خط سوم شده بود ولی نتوانست رتبه ایی بهتر از 5 را در پایان کسب کند.

سباستین وتل و کیمی رایکونن از تیم فراری که از جایگاه دوم و چهارم کار خود را شروع کرده بودند تمام تلاش خود را برای متوقف ساختن همیلتون و مرسدس انجام دادند. وتل که بعد از تعویض لاستیک تا جایگاه پنجم کار نزول کرده بود اما با یک کار فوق العاده موفق شد با پشت سر گذاشتن رانندگان رد بول و هم تیمی خود به جایگاه دوم دست پیدا کند. کیمی رایکنن کهنه کار نیز در جایگاه پنجم به کار خود پایان داد.

اما در تیم ردبول مکس ورشتپن که به دلیل خرابی ماشین خود در مرحله تعیین خط مجبور شد از جایگاه 17 کار خود را آغاز کند با استفاده از فرصتی که پیست خیس در اختیار وی گذاشته بود و به دلیل چسبندگی فوق العاده ماشین های ردبول و با رانندگی شجاعانه موفق شد به جایگاه سوم دست پیدا کند.

رده بندی کلی در پایان مرحله دوم

1.لوییز همیلتون با 45 امتیاز

2.سباستین وتل با 45 امتیاز

3.مکس ورشتپن با 25 امتیاز

ثبت ديدگاه