مشاوره خرید محصولات: 09367898408|fooji.ir@gmail.com
///کاهش آلایندگی هوای پاک با خودروهای سبز

کاهش آلایندگی هوای پاک با خودروهای سبز

کاهش آلایندگی هوای پاک با خودروهای سبز

مساله ی آلایندگی و مصرف سوخت سالهاست که مورد توجه خودروسازان و مشتریان آنها در سرتاسر جهان است. خودروسازان نیز برای کاهش آلایندگی و مصرف سوخت خودروهایشان دست به استفاده از ایده های مختلفی از جمله خودروهای برقی، هیبریدی و هیدروژنی می زنند.

اما امروز به مناسبت روز طبیعت قصد داریم تا چند خودرویی را که توسط آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا به عنوان کم مصرف ترین خودروها انتخاب شده اند را به شما معرفی کنیم.

پیش از اینکه کار خود را آغاز کنیم لازم است به یک نکته نیز اشاره کنیم و آن این است که برخی از خودروهای این لیست تمام برقی هستند و فاقد موتور درون سوز می باشند بنابراین این نهاد اقدام به معادل سازی میزان مصرف برق آنها کرده است تا بتون عددی را به عنوان مصرف سوخت برای آنها در نظر گرفت.

1. هیوندای یونیک

سبزترین ترین خودروهای جهان-کاهش آلایندگی و هوای پاک-هیوندا
یونیک خودرویی است که توسط هیوندای و با هدف رقابت با یکی از با سابقه ترین هیبریدی های بازار یعنی تویوتا پریوس وارد کارزار رقابت شده است و باید اعتراف نیز کرد که این خودرو واقعا از نظر مهندسی یک محصول قابل اطمینان و موفق است که نتایج حاصل از تست ها نیز این گفته را ثابت می کنند.

هیوندای یونیک در سه مدل هیبریدی، تمام برقی و پلاگین هیبریدی عرضه می شود که مدلی که الان مورد بحث ماست مدل تمام الکتریکی این خودرو است. این مدل مجهز به موتور برقی به قدرت 120 اسب بخار و گشتاور 295 نیوتون متر است.

با داشتن یک باتری لیتیوم-یون به ظرفیت 28 کیلووات ساعت، این خودرو می تواند مسافت 200 کیلومتر را طی کند و مصرف سوخت معادل آن نیز عددی حدود 1.7لیتر در هر صد کیلومتر است.

2. بی ام و i3

سبزترین ترین خودروهای جهان-کاهش آلایندگی و هوای پاک-بی ام و
i3 هاچ بک برقی بی ام و است که از سال 2014 در بازار حضور دارد. این خودرو که طراحی آن نیز در مقایسه با سایر محصولات بی ام و خاص تر است مجهز به یک موتور برقی به قدرت 168 اسب بخار است که انرژی خود را از باتری لیتیوم-یون به ظرفیت 33 کیلووات ساعت دریافت می کند.

البته به صورت سفارشی امکان نصب یک پیشرانه ی کوچک 2 سیلندر بنزینی نیز بر روی این خودرو وجود دارد تا عملکردی به عنوان یک ژنراتور داشته باشد.
بی ام و i3 توانسته است مصرف سوخت معادلی به میزان 1.80 لیتر در هر صد کیلومتر را از خود بر جای بگذارد.

3. شورولت بولت EV

سبزترین ترین خودروهای جهان-کاهش آلایندگی و هوای پاک-شورولت بولت EV
بولت یک هاچ بک 5 در تمام برقی است که سال گذشته معرفی شد و از امسال نیز در بازار حضور دارد. این خودروی مجهز به یک موتور برقی با 200 اسب بخار قدرت و 363 نیوتون متر گشتاور است که از یک پک باتری لیتیوم-یونی 60 کیلووات ساعتی تغذیه می شود.

مصرف سوخت معادل این خودرو معادل 1.97 لیتر در هر صد کیلومتر است. همچنین این خودرو با هر بار شارژر می تواند 380 کیلومتر مسافت را طی کند.

4. شورولت ولت

سبزترین ترین خودروهای جهان-کاهش آلایندگی و هوای پاک-شورولت بولت
شورولت ولت یک خودروی پلاگین هیبرید به حساب می آید که مجهز به دو موتور برقی یکی به قدرت 117 اسب بخار و دیگری به قدرت 64 اسب بخار است. یک موتور درون سوز 1.5 لیتری بنزینی به قدرت 101 اسب بخار نیز در این خودرو نصب شده است تا کمک موتورهای بنزینی باشد.

باتری این خودرو 18.4 کیلووات ساعت ظرفیت دارد و مصرف سوخت معدال این خودرو نیز 2.2 لیتر در هر صد کیلومتر است. همجنین امکان پیمودن مسافت 85 کیلومتر تنها با کمک باتری ها وجود دارد.

5. نیسان لیف

سبزترین ترین خودروهای جهان-کاهش آلایندگی و هوای پاک-نیسان لیف
لیف اولین محصول تمام الکتریکی نیسان است که از یک موتور برقی به قدرت 110 اسب بخار و گشتاور 280 نیوتون متر بهره مند است.

با استفاده از باتری 30 کیلووات ساعتی از نوع لیتیوم-یون این خودرو می تواند با هر بار شارژر مسافت 172 کیلومتر را طی کند و مصرف سوخت معادل آن نیز 2.3 لیتر در هر صد کیلومتر است.

6. تسلا مدل S

سبزترین ترین خودروهای جهان-کاهش آلایندگی و هوای پاک-تسلا مدل S
تسلا نه تنها یکی از برترین خودروهای برقی بلکه یکی از بهترین خودروهای سگمنت خود نیز هست.

این سدان لوکس تمام الکتریکی در قوی ترین مدل خود مجهز به موتوری به قدرت 691 اسب بخار و گشتاور 931 نیوتون متر است که چنین قدرت و گشتاوری شتاب صفر تا صد این خودرو را به زیر 3 ثانیه کاهش داده است.

باتری های این خودرو نیز از نوع لیتیوم-یون 90 کیلووات ساعتی هستند که با هر بار شارژ امکان پیمودن 473 کیلومتر را دارند.

مصرف سوخت معادل تسلا مدل اس معادل 2.4 لیتر در هر صد کیلومتر است.

7. بی ام و i8

سبزترین ترین خودروهای جهان-کاهش آلایندگی و هوای پاک-بی ام و i8
i8 که در بازار کشورمان نیز موجود است یک سوپر اسپرت پلاگین هیبریدی به حساب می‌آید. این خودروی چهارچرخ محرک می تواند تنها با اتکا به باتری های خود مسافت 24 کیلومتر را طی کند.

قدرت موتور الکتریکی این خودرو 129 اسب بخار و گشتاور آن 250 نیوتون متر است. موتور بنزینی نیز از نوع سه سیلندر توربوشارژر بوده که می تواند 228 اسب بخار قدرت و 320 نیوتون متر گشتاور را تولید کند.

باتری ها ی i8 از نوع لیتیوم-یون 7.1 کیلووات ساعتی هستند. مصرف سوخت این خودرو نیز 3 لیتر در هر صد کیلومتر است.

8. تویوتا پریوس

سبزترین ترین خودروهای جهان-کاهش آلایندگی و هوای پاک-تویوتا پریوس
تویوتا پریوس پر فروش ترین خودروی هیبریدی جهان است و در بازار کشورمان نیز عرضه می شود.

این خودرو از یک موتور بنزینی 1.8 لیتری و دو موتور الکتریکی استفاده می کند. پرویس دارای مصرف سوخت 4.2 لیتر در هر صد کیلومتر است.

فناوری خودرو

ثبت ديدگاه